Haber

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği üçüncü çevre çalıştayı ‘Yeşilleşme’ temasıyla gerçekleştirilecek

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya’da Artı 0,5 Akdeniz’in Geleceği başlığıyla düzenlediği çevre çalıştaylarının üçüncüsü, ‘Yeşilleşme’ temasıyla 23-24 Kasım 2023’te gerçekleştirilecek. Atölyenin simgesi ise koruma altındaki kum zambağıydı.

Muratpaşa Belediyesi, artan hava sıcaklığı, doğal kaynakların azalması, deniz seviyesinin yükselmesi, sistematik olmayan yağışlar, kuraklık, sel ve kasırga gibi doğal afetlerin ortaya çıkardığı iklim krizine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği Plus 0,5 Akdeniz’in Geleceği çalıştayının üçüncüsünü düzenliyor. .

Atölyenin bu yılki teması ‘Yeşilleşme’ olarak belirlenirken, simgesi ise koruma altına alınan kum zambakları oldu. Çalıştayın sloganı ‘Kum zambakını yaşatmak için yaşatalım’ oldu.

23-24 Kasım tarihlerinde Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek çalıştay iki oturumdan oluşacak. İlk oturumda belediye başkanları konuşmacı olarak yer alacak. Ayrıca sürdürülebilirlik konusunda öne çıkan ‘iş girişimlerinin’ değerinin öne çıkarılması amacıyla düzenlenecek ‘Yeşil Bir Gelecek için İklim Dostu İşletmeler’ panelinde bu alanda ilham veren başarı hikayeleri paylaşılacak ve sürdürülebilirliğin iş dünyasındaki rolü ve toplum üzerindeki etkileri tartışılacaktır. Genç girişimci adaylarına, üniversite öğrencilerine, melek yatırımcılara ve bu alanda çalışmak isteyen girişimcilere açık olacak panel, 23 Kasım’da gerçekleştirilecek. 24 Kasım Cuma günü gerçekleştirilecek ikinci oturumda ise yetkili alanda yeşil dönüşüm projelerini uygulayan birimlerden isimler kurumlar arası deneyim ve proje sunumlarını paylaşacak.

yenifakilihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu