Haber

Ümit Özlale, “Onay mercii değiliz” diyerek geri adım attı: Benim itirazım adaya değil, yaklaşımaydı.

Altı Masa’da 26 Ocak’ta yapılan toplantının ardından cumhurbaşkanı adayının belirleneceği tarihle ilgili kriz yaşanıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adayın 13 Şubat’ta açıklanacağını bildirdi. İYİ Partili Özlale bu tarihe itiraz etti.

“ONAY KURUMU DEĞİLİZ”

Ümit Özlale, “Gerçekten CHP, Sayın Kuşoğlu’nun dediği gibi Kemal Bey’in cumhurbaşkanlığının onaylanması için masayı kurduysa, biz onay mercii değiliz. Bunun 13 Şubat’ta belirleneceğine dair bir bilgimiz yok. Cumhurbaşkanlığı adayının televizyon açıklamasından öğrendiğimiz sözleriyle itirazı büyük tartışma yarattı, hatta “İYİ Parti Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itiraz ediyor” yorumlarını bile getirdi.

ÖZLALE’DEN GERİ ADIM

Özlale, tartışmalı sözlerinin ardından yeni bir açıklama yaptı. İYİ Parti imzalı ortak metinde, “Cumhurbaşkanı adayı ortak akıl, uzlaşı ve millet iradesiyle belirlenecek” denildi. 13 günde cumhurbaşkanı adayının belirlenmesinde halkın iradesinin nasıl bir rol oynayacağını tahmin edemiyoruz.

“İTİRAZIM KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINA DEĞİLDİ”

“Hiçbir adaya karşı tavır almadığını” vurgulayan Özlale, yaklaşıma karşı olduğunu belirtti. Siyasi parti liderlerinin 13 gün içinde bir araya gelmesi sonucunda halkın iradesini yansıtacak cumhurbaşkanı adayının seçilmesi için yöntem ve sürenin yeterli olmadığını düşündüğünü ifade ederek, “Benim itirazım orada. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına değil” dedi.

gudulhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu