Haber

Titanik denizaltı faciasının en genç kurbanı Süleyman Dawood, babası için tura katıldı.

1913 yılında 1.500 kişinin hayatını kaybettiği Titanik’in enkazına dalış yapılırken, geçen Pazar günü Atlantik Okyanusu’nda kaybolan küçük denizaltının enkazına ulaşıldı. Aralarında İngiliz milyarderin de bulunduğu 5 turistin hayatını kaybettiği açıklandı. Geziye katılan en genç kişi olan 19 yaşındaki Süleyman Dawood hakkında yürek burkan bir gerçek ortaya çıktı. Dawood’un babasını mutlu etmek için aileye katıldığı ortaya çıktı.

MİLYARDARA ULAŞTI

1912 yılında 1.500 kişinin hayatını kaybettiği, dünyanın en büyük batığı olarak tarihe geçen Titanik’in enkazını görmek isteyen turistler, bir denizaltı aracında kayboldu. OceanGate CEO’su Stockton Rush’ın yanı sıra İngiliz milyarder Hamish Harding, Fransız denizci ve kaşif PH Nargeolet ve Pakistanlı iş adamı Shahzada Dawood ve oğlu Süleyman Pazar gününden beri araçta. haberlerelde edilemedi.

BABASI İÇİN KATILDI

Perşembe günü saat 14:00’te oksijeni biten ekipten acı haber geldi. Ekibin içinde bulunduğu aracın enkazı Titanik’in enkazının yanında bulundu. Genç yaşta feci bir seyahat sonucu hayatını kaybeden Pakistanlı Süleyman Dawood’un hikayesi yürek burkandı. Dawood’un teyzesi Azmeh Dawood, Süleyman’ın yolculuktan korktuğunu ancak Babalar Günü’nde babasını onurlandırmak için aileye katıldığını açıkladı.

“ONLARI DÜŞÜNÜNCE NEFES ALMAK ZORLANIYOR”

Azmeh Dawood, NBC News’e yeğeninin geziye pek hevesli olmadığını, ancak genç Dawood’un Titanik enkazı konusunda son derece tutkulu olan babasını memnun etmek zorunda hissettiğini söyledi. Azmeh Dawood şöyle devam etti: “Şahsen onları düşünerek nefes almak bile zor. Şimdiye kadar yaşadığım hiçbir deneyime benzemiyor.”

Aile, Pakistan’ın en zenginleri arasında yer alıyor. Süleyman’ın babası, Kral Charles tarafından kurulan her iki hayır kurumunun da destekçisiydi.

bayramorenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu