Haber

TBF Başkanı Türkoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı

Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporBayram münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Türkoğlu, tebrik mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“Bugün 19 Mayıs! Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimizin geleceğini Anadolu’ya taşıdığı ve milletimizin kurtuluş mücadelesinin başladığı gün. 104 yıl önce parlayan güneş hala ülkemizi aydınlatıyorsa bunu imana ve ruha borçluyuz.” Bandırma Vapuru’nun Samsun’a taşıdığını anlatan Atatürk, “Kurtuluş yolunun ilk adımını simgeleyen ve istiklal meşalesinin yakıldığı bu kıymetli gün, Türk gençliğine armağan edilmiştir. Bugün, cumhuriyetin sarsılmaz emanetleri olan gençlerimiz ve Türk sporu için bir bayram olmanın ötesinde bir gurur ve memnuniyet vesilesidir.”

“Daha çok gencimizin sporla tanışması ve daha çok sporcumuzun bayrağımızı dünyanın her yerinde dalgalandırması en temel sorumluluğumuzdur. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarımız olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz, minnetle, milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu