Haber

Mihriban Aliyeva: “Türk halkının yanında olmaya çalışan herkese minnettarım”

Azerbaycan’ın Birinci Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mihriban Aliyeva, “Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybedenler için Azerbaycan’da başlatılan yardım kampanyalarına katılanlara teşekkür ederek, “Eminim ki Türk halkı iradeleri ve kararlılıkları sayesinde bu zorlu imtihandan sarsılmayacaklardır.” söz konusu.

Aliyeva, Instagram hesabından Türkiye’deki depremzedelere yapılan insani yardımlarla ilgili paylaşımlarda bulundu.

Aliyeva, yaptığı paylaşımda Azerbaycan halkının en güzel özelliklerinden birinin birlik ve beraberlik göstererek yardıma hazır olması, el ele vererek zorlukları ve imtihanları birlikte aşması olduğunu ifade ederek, Azerbaycan halkının güçlenmesinin güçleneceğini söyledi. Kardeş Türkiye’de meydana gelen feci depremin ilk saatlerinden itibaren Türk halkı iki halk arasındaki kardeşliktir. Dostluk ve dostluk bağlarının sarsılmaz sevginin bir başka kanıtı olduğunu kaydetti.

Aliyeva, deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarında görev alan Azerbaycan ekiplerine, sağlık çalışanlarına, Azerbaycan vatandaşlarının kimlik tespiti ve tahliyesini gerçekleştiren diplomatlara ve olay yerinden haberi hazırlayan gazetecilere teşekkür etti.

Azerbaycan’daki yardım kampanyalarına destek veren vatandaşlara, şirket ve kuruluşlara, yardım toplama noktalarında görev yapan gönüllülere ve polise şükranlarını sunan Aliyeva, “Kısacası kardeş Türk halkının yanında olmaya çalışan herkese minnettarım. İnsan sevginiz, şefkatiniz ve şefkatiniz için çok teşekkür ederim.Azerbaycanlı olduğunuz için çok gurur duyuyorum.

Deprem sonucu hayatını kaybedenlerin sayısındaki artış bizleri çok üzmüştür. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum. Yaralılara acil şifalar dilerim. Türk milletinin iradesi ve kararlılığı sayesinde bu güçlü imtihandan sarsılmayacağına eminim. Ulu Tanrı dünyamızı korusun. Türkiye, yanınızdayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu