Haber

Kırıkkale’de öğrenciler yarıyıl tatilini kış okullarında geçiriyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Kırıkkale’de başlattığı kış okulu uygulaması kapsamında açılan kurslara çok sayıda öğrenci katılıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu yaptığı yazılı açıklamada, kış okullarında açılan kurslara katılan çok sayıda öğrencinin değerli kazanımlar elde edeceğini belirtti.

Fen, sanat, matematik ve İngilizce olmak üzere 4 alanda kursların açıldığını kaydeden Telefoncu, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarıyla öğrencilerin bilgi düzeylerinin ve motivasyonlarının artırıldığını kaydetti.

“Okullarımızda 4. sınıftan 12. sınıfa kadar öğrencilere açılan kurslarda çeşitli etkinlikler hazırlanmıştır. Buradaki amacımız öğrencilerin bilim ve sanat alanındaki becerilerini artırmanın yanı sıra matematiği sevdirerek matematik okuryazarlığını güçlendirmek, günlük yaşam becerileri ile ilişkilendirmek ve verileri kullanarak öğrencilerin analitik düşünme becerilerini artırmak, İngilizce konusunda ise dil öğretiminde konuşma ve etkili iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz.”

Telefoncu, öğrencilerin isteyerek katıldığı kış okulu kurslarının 5 Şubat Pazar günü sona ereceğini sözlerine ekledi.

karatay-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu