Haber

Kastamonu’da kar yağışı etkili oldu

Kastamonu’da kar yağışı etkili oldu

Kastamonu’da kar yağışına hazırlıksız yakalanan araçlar yolda kaldı

KASTAMONU Kastamonu’da dün akşam saatlerinde başlayan ve sabah saatlerinde yoğunluğunu artıran kar yağışı nedeniyle bazı araçlar yolda kaldı.

Kastamonu’da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, sabah saatlerinde etkisini sürdürdü. Özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle birçok ilçe beyaz battaniyeyle kaplandı. Kastamonu-İnebolu karayolunun Çuha Doruk mevkiinde kar yağışı nedeniyle mayın taşıyan çok sayıda tır yolda mahsur kaldı. Karayollarına bağlı araçlar, kar yağışı nedeniyle yolları açık tutmak için kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Jandarma ve polis ekipleri de yolda mahsur kalan araç sürücülerine yardım ediyor.

Kastamonu-İnebolu karayolu Çuha Doruk bölgesinde ekipler zincir takmayan araçların geçişine izin vermiyor. Gruplar bir zorluk olmadıkça yola çıkmamalarını istedi. Kar yağışının gece saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Kar yağışı nedeniyle yollarda çalışan Karayollarına bağlı bir araç ile yük taşıma aracı Ağlı Kavşağı’nda çarpıştı. Kazada yaralanan olmazken, kargo aracı hasar gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu