Haber

İstanbul Bisiklet Turu Turu UCI tarafından 2.1 kategorisine yükseltildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) bir iştiraki Spor İstanbul’un bu yıl ilk kez düzenlediği İstanbul Bisiklet Tipi Turu, UCI tarafından 2.1 kategorisine yükseltildi. 2024 yılındaki yarışa Dünya Takımı düzeyindeki bisikletçiler katılacak.

Türkiye’de bisiklet sporuna yepyeni bir soluk ve heyecan getiren Tour of İstanbul, ilk organizasyonunun hemen ardından çıtayı yükseltti.

İBB iştiraki Spor İstanbul tarafından bu yıl ilk kez 28 Eylül – 1 Ekim tarihleri ​​arasında düzenlenen Tour of İstanbul, 2.2 kategorisinden 2.1 kategorisine yükseltildi.

İSTANBUL TURU 2.2’DEN 2.1’E

Kısaca UCI olarak bilinen Union Cycliste International, İstanbul’un mükemmel tarihi, doğal ve kültürel güzellikleri arasında dört farklı parkurda düzenlenen Tour of İstanbul’un kategorisinin 2,2’den 2,1’e çıkarıldığını duyurdu.

UCI LİDER LAPPARTİENT’TEN MEKTUP

UCI Başkanı ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Üyesi David Lappartient, Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu’na yazdığı mektupta, değerlendirme sonucunda İstanbul Turu’nun 2024 Yol Bisikleti takviminde 2.1 kategorisi olarak yer alacağını belirtti.

UCI NOTU: MÜKEMMEL BİR TUR

UCI, değerlendirme raporunda turu beş kategoride derecelendirdi. Buna göre organizasyonun mükemmel olduğunu, yarış güvenlik önlemlerinin mükemmel olduğunu, takımların konaklamalarının çok iyi olduğunu, seyircilerle izleme keyfinin iyi olduğunu ve TV yayınlarının iyi olduğunu vurguladı. Raporun son değerlendirmesinde Tour of İstanbul’un ilk yılı olmasına rağmen yarışların oldukça başarılı geçtiği ve organizasyonun harika olduğu vurgulandı.

DÜNYA TAKIMLARINA YOL AÇILDI

Tour of İstanbul’un 2.1 kategorisine yükseltilmesi, gelecek yıl Dünya Takımları kategorisindeki bisikletçilerin de katılacağı anlamına geliyor. Yani turun kalite seviyesi daha da arttı.

EKREM İMAMOĞLU BAŞLADI

İstanbul Turu, UCI’nin 2.2 kategorili uluslararası yol bisikleti takviminde 28 Eylül – 1 Ekim tarihleri ​​arasında dört etap halinde düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur’un katılımıyla başlayan ve 21 grubun katıldığı Tour of İstanbul, şu etaplarda gerçekleştirildi:

Sahne:Arnavutköy-Arnavutköy

Sahne:Şile-Şile

Sahne:Beykoz-Beykoz

Sultanahmet-Caddebostan

İBB SPOR İSTANBUL HAKKINDA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul, Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu ve İstanbul Yarı Maratonu gibi iki büyük etkinliğin yanı sıra Ulu Gazi Yağlı Güreşleri ve İstanbul Turu’nu da düzenliyor. Sports İstanbul, 68 tesisiyle yüzmeden tenise, futboldan basketbola, voleyboldan fitnessa toplam 26 branşta milyonlarca İstanbulluya spor hizmeti sunuyor. Sports İstanbul, sporu sosyal yaşamın bir parçası haline getirmek için çalışmalar yürütürken aynı zamanda sağlıklı ve Olimpizm ruhuna sahip bireylerin yetişmesine de katkıda bulunmayı hedefliyor.

haberoguzeli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu