Haber

Gina’nın cesedinin su kuyusunda bulunmasının ardından Suriyeliler sokaklara döküldü: İntikam istiyoruz

Raporİddiaya göre Okçular Mahallesi Selvili Medrese Sokak’ta meydana gelen olayda, 2 gün önce okuldan çıktıktan sonra bir daha geri dönmedi. haberler Yakalanamayan yabancı uyruklu 9 yaşındaki Gina Mercimek’in bulunması için geniş çaplı çalışma başlatıldı. Çalışma sırasında ihbarı değerlendiren gruplar, küçük kız evinin yan sokağında bulunan iki katlı binanın bahçesindeki su kuyusunda arama çalışması başlattı.

KUYUDA CAN CESETİ BULUNDU

Polis ekipleri ve Kilis İtfaiyesi’nin yaptığı aramada kayıp kız çocuğu, boynuna iple bağlanmış briketle kuyuya atılmış halde ölü bulundu. Talihsiz kızın cansız bedeni, uzun uğraşlar sonucu bulunduğu kuyudan çıkarılarak Kilis Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

SURİYELİLERDEN PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ

Kilis Emniyet Müdürlüğü tarafından yakalanan 2 zanlı tutuklandı. Gözaltının ardından bir grup Suriyeli, olayı protesto etmek için akşam saatlerinde Cumhuriyet Caddesi’nde yürüyüş yaptı.

“KISA İSTİYORUZ” Sloganları

Türkiye’den yayın yapan Suriye Orient TV’nin haberine göre, misilleme istediklerini belirten Suriyeli grup şehadet getirerek, “Misilleme istiyoruz” sloganları attı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kümeyi dağıtarak cadde ve ara sokaklarda geniş güvenlik önlemi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu