Haber

Acının dili yoktur! Küçük kızı enkazdan çıkaran Macar subay gözyaşlarına boğuldu

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından birçok ülkeden arama kurtarma ekipleri takviye için Türkiye’ye geldi. 60’tan fazla ülke ekip, ekipman ve malzeme takviyesi sağladı.

KÜÇÜK BİR KIZI KAZADAN ÇIKARDILAR

Bu ülkelerden biri de Macaristan’dı. Türkiye’ye gelen ve arama kurtarma çalışmalarına katılan Macar ekibi, enkaz altında kalan vatandaşların canlı olarak çıkarılmasına katkı sağladı. Son olarak küçük kız çocuğu, Macar arama kurtarma ekipleri tarafından 10 saatlik çalışmanın ardından deprem bölgesinde kurtarıldı.

AĞLAMAKTAN KONUŞAMAM

Mucizevi olayın ardından takım başkanı László Pavelcze o anları kendisine verilen mikrofona anlattı. Macar misyoner, küçük kızın kurtarıldığı anları anlatırken gözyaşlarına boğuldu. Kısa bir süre sonra Macaristan Büyükelçisi Twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Viktor Mátis olay hakkında şunları söyledi: “Videonun dili önemli değil. Küçük bir kız 10 saatlik çalışmadan sonra kurtarıldı. Arkadaş en çevik kurtarıcılardan biri. 50’den fazla felaket gördü. ‘Siz’ diyorlar. genellikle duygusallaşma’. Devam et.”

haber-karabaglar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu