Yaşam

Tarihte İlk Kez 2 Ülke 2 Bin Kilometrelik (Marmaray’ın 26 Kat Uzunluğundaki) Sualtı Treniyle Bağlantılandırılacak

Körfez’in önde gelen ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri ile Hindistan arasında dikkat çekici bir iş birliği kuruldu. Bu iş birliği kapsamında iki ülkenin birbiriyle özel ilişkileri bulunuyor. demiryoluyla bağlanacak . Dubai’den başlayacak demiryolu, Hindistan’ın en batısındaki Mumbai’ye kadar uzanacak. Üstelik bu proje su altında inşa edilecek. Evet; demiryolu Umman Denizi altındaGeçecek.

Dubai ile Mumbai arasındaki tren güzergahı yaklaşık olarak 2.000 kilometre olacak. Üstelik raylarda sadece insan değil yük de taşınacak. Petrol ve su gibi kaynaklar iki ülke arasında su altı trenleriyle taşınacak. Bu kadar büyük bir projenin daha önce yapılmadığı, kendi alanında benzersiz bir proje olduğu aşikar. ilk olacak belirtelim. Dubai ve Hindistan bu iş için milyarlarca dolar harcayacak.

2018’den bu yana konuşulan proje tamamlanacak!

Hatta Dubai ile Hindistan’ı birbirine bağlayacak demiryolu, 2018’den itibaren Uzun zamandır konuşulan bir sorun. Ancak somut bir adım atılmadı. Son gelen haberler artık başlangıcın yapıldığını gösteriyor. Edinilen bilgiye göre Birleşik Arap Emirlikleri, projeye uygun demiryolları ve trenleri şimdiden satın aldı. Çalışmaya başladı . Bundan sonraki süreç tamamen mühendislere bırakıldı.

Gerçekten böyle bir şeye ihtiyaç var mı?

Dar açıdan bakıldığında Dubai ile Mumbai’yi birbirine bağlayacak proje gereksiz görünebilir . Sonuçta iki şehri trenle birbirine bağlamak hayati bir şey değil. Ancak Birleşik Arap Emirlikleri’nin böyle bir projeye para harcamasının asıl nedeni Suudi Arabistan . Ortadoğu gündemini yakından takip ederseniz son dönemde Suudi Arabistan’ın çılgın projelere İmzaladığını biliyorsun. Birleşik Arap Emirlikleri’nin yapmak istediği şey Suudi Arabistan’a saldırmak. misilleme

hanak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu