Yaşam

Nissan CEO’sunun Kaçmasına Yardım Eden 3 Türk Beraat Etti – Webtekno

Japon otomobil devi Nissan, geçtiğimiz günlerde büyük bir kriz yaşadı. Renault-Nissan-Mitsubishi stratejik iştirakinin CEO’su olarak, Carlos Ghosnkendisine yöneltilen mali suçlamaların ardından Japonya’da tutuklandı.

Ancak Ghosn, 2019’da ev hapsinden kaçarak suçlamaları kanıtlayan bir hamleye imza atarak memleketi Lübnan’a döndü. Bu kaçış süreci Türkiye üzerinden Bunun bazı Türk isimler sayesinde gerçekleştiği ileri sürüldü ve 3 Türk tutuklandı. Bugün o Türk isimleriyle ilgili bir gelişme oldu.

Ghosn’un firar davasında yargılanan 3 Türk beraat etti:

Ghosn’un Türkiye üzerinden kaçmasına yardım ettiği belirlenen bir yönetici ve iki pilot, 2021’de kaçakçılıkla suçlandı. 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.Üçlünün davasını üstlenen Avukat Mehmet Fatih Danacı, üç isimle ilgili yeni bir haber paylaştı.

Danacı yaptığı açıklamada, hapis cezası kararı için gittikleri istinaf mahkemesinden lehlerine sonuç aldıklarını açıkladı. Üç Türk ismi davadan beraat paylaştı. Ancak Ghosn’un Türkiye’deki davası şimdi bitmeyecek.

Yargıtay Danacı’nın paylaştığı bilgilere göre, davanın yeniden görülmesi karar verilmiş. Böylece belge alt mahkemeye iade edilecek ve yargılama yeniden yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu