Haber

Mersin’de hırsız, para çaldığı pazarda alışveriş yaptı.

Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Özel Bahşiş Mahallesi’nde, Mustafa Yıldız ile ilgili iş yeri sahibi Yıldız Market’in deposunda olduğu sırada AH isimli kişi etrafa bakınarak markete girdi.

Doğrudan kasaya giden AH isimli şahıs, kasadaki bin lirayı alarak cebine koydu. Dışarı çıktığında market sahibi Mustafa Yıldız’ı gören zanlı, dışarıda duran ekmek teknesinden 2 adet ekmek aldı.

Olan biteni kameradan izlediler.

Hırsızlık zanlısının kasadan parayı çaldıktan bir süre sonra çaldığı paralarla alışveriş yaptığını belirleyen Yıldız, zanlıyı çocuklarıyla birlikte yakalayarak jandarmaya teslim etti. Jandarma ekipleri zanlıyı gözaltına aldı.

Yıldız, “Depodan malzeme almaya gittiğinde gelip kasadan paraları aldı. Sonra benden satın aldı. Kasadan çaldığı parayla ekmek aldı, 200 lira verdi. Paranın üstüne 190 TL verdim” dedi.

Market sahibinin oğlu Mehmet Yıldız, “Biz kenardan erzak alırken bu vatandaş kasadan paraları aldı. Hırsızlığı tespit ettik, jandarma ile birlikte hareket ettik ve zanlıyı yakaladık. Bizden aldığı parayla bizden alışverişe gitti.”

Hırsızlık anı ise iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu