Ekonomi

Eskişehir’den İzmir’e hibe

ESKİŞEHİR (İGFA) – Kırsal kalkınma projeleri kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in talimatıyla hayata geçen ve 2017 yılından bu yana 300 bini aşkın dut fidanını üreticilerle buluşturan Büyükşehir Belediyesi, dut üretimine devam ediyor. hız kesmeden çelikten fidanlar.

İpekböceği Geliştirme Projesi Ekonomik zorluk yaşayan çiftçiler ek gelir sağlarken, kooperatiflerin canlanmasıyla birlikte tabandan yararlanarak üretimde kalıyorlar. Çelik dut fidanı üretim tesisinde ipekböcekçiliğinin yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalar aralıksız devam ederken, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri bu yıl 80 bin adet çelik dut fidanı üretimi için çalışmalarını sürdürüyor.

Başta Antalya, Muğla, Ordu ve İzmit olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına dut fidanı ulaştıran Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Karaburun Belediyesi’ne 724 adet dut fidanı bağışladı.

Fidanları teslim alan Karaburun Belediyesi Tarımsal Hizmetler Koordinatörü Bahar Altun, ilk kez böyle bir projeye başlayacaklarını belirterek, şunları söyledi: Bizlere örnek olan ve yol gösteren Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ederiz. Eskişehir, tarımsal projelerde örnek aldığımız bir şehir. Koordineli çalışmak bizi mutlu ediyor. Emeği geçenlere tekrar teşekkür ederim.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu