Haber

Bella Hadid’in Ölüm Korkusu: “Lütfen Beni Affedin”

Dünyaca ünlü model Bella Hadid, Filistin-İsrail savaşının ardından ölüm tehditleri aldığını açıkladı.

Filistin kökenli Amerikalı model Bella Hadid, Filistin’e destek mesajı yayınlamamasının nedeni olarak aldığı ölüm tehditlerini gösterdi.

NTV’de yer alan habere göre;ABD’de doğup büyüyen Filistinli işadamı Muhammed Hadid’in 27 yaşındaki kızı Bella Hadid, konuşmasına “Sessizliğim için beni affedin” diyerek başladı.

Model, “Her gün ölüm tehditleri alıyorum. Telefon numaram sızdırıldı ve ailem tehlikede. Artık sessiz kalmayacağım. Korku bir seçenek değil. Filistin’deki insanlar ve çocuklar, özellikle Gazze’dekiler, bunu yapamazlar” dedi. durmayın, sessiz kalmayın. onlar çok cesur, biz değil.”

Hadid, “Gazze’ye yapılan baskınlarda hayatını kaybeden çocuklar ve aile bireylerinin yasını tutuyorum.”

Model, “Acı çeken İsrailli ailelerin yasını tutuyorum. Bölgenin tarihini bir kenara bırakarak sivillere yönelik her türlü terör saldırısını kınıyorum. Hiçbir çocuk veya kişi ailesinden ayrı tutulamaz. Bu hem İsrail hem de Filistin halkı için geçerlidir” dedi. “Filistinli olmak zordur.” “Anlamak çok değerli, dünya bizi barış istemeyen teröristler olarak görüyor.”

“Ailem 75 yıldır Filistin’e yönelik şiddete tanıklık ediyor” diyen Hadid, sözlerini birlik mesajıyla tamamladı. “Birlikte hareket etmeliyiz” diyen ve liderlerden bunu beklediğini belirten model, “Hepimiz biriz, Allah bizi eşit yaratmış.”

Hadid, “Savaşın kuralları vardır ve ne olursa olsun bu kurallara uyulmalıdır. Nerede olursak olalım bu konuda liderlere baskı yapmalıyız, Gazze’deki acil ihtiyaçları unutmamalı ve bu savaşta masum Filistinli sivillerin unutulmamasını sağlamalıyız. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu