Haber

77 kişi öldü: Neo-faşist Breivik’in manifestosu satışa çıktı

2011 yılında Norveç’te 77 kişiyi öldüren neo-faşist Anders Behring Breivik’in manifestosu, İngiltere’nin en büyük kitap zinciri Waterstones tarafından satışa çıkarıldı. Waterstones’un internet sitesinde satışa çıktığı öğrenilen Breivik’in manifestosu kısa süre sonra satıştan kaldırıldı.

Bildirinin satışa çıkarıldığı Birleşmiş Milletler (BM) Terörle Mücadele Birim Müdürlüğü çatısı altında faaliyet gösteren Tech Against Terrorism adlı örgüt üyeleri tarafından fark edildi. Uluslararası Standart Kitap Numarasına (ISBN) sahip olduğu belirlenmiş ve Eylül 2019’da Estonya’da kayıtlı özel bir şirket tarafından yayınlanmıştır.

21 YIL HAPİS CEZASI GÖRÜLDÜ

2011’de Oslo’da düzenlediği bombalı saldırıda sekiz kişiyi, ardından İşçi Partisi’nin bir adadaki gençlik kampında “göç politikalarını beğenmediği” gerekçesiyle 69 kişiyi öldüren Breivik, Norveç’in ülke yazılarında en ağır ceza olarak 21 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

SİLAHLARI NASIL ELDE ETTİĞİNİ YAZDI

Breivik, saldırıdan saatler önce yayınladığı 1500 sayfalık ters Müslüman beyannamesinde, baskınlar için gerekli silah ve patlayıcıları nasıl elde ettiğini yazdı. Manifesto ayrıca “Unabomber” olarak bilinen Theodore Kaczynski’nin yazılarından “çalınan” pasajlar da içeriyordu. (DIŞ HABERLER)

onikisubatajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu